Jaydeep purchased 25 kg of rice at the rate of Rs. 16.58 per kg and 35 kg of rice at the rate of Rs. 24.50 per kg. He mixed the two and sold the mixture. At what price per kg did he sell the mixture to make 25%. Profit ?
Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home2/ibpsa/public_html/ssconlineexam.com/app/view/user/forum.html on line 403